info@canerdokum.com +90 (362) 266 78 89 English | Deutsch

ÜRETİM

"Bizler dünyanın en sıcak sanatını icra ediyoruz"

Caner Döküm, tasarımdan ürün geliştirmeye, üretimden teslimata kadar tüm süreçlerde, döküm parça ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Caner Döküm Üretim

Caner Döküm, 20 ton/saat kapasiteli alfaset reçineli otomatik kum hazırlama sistemi ile kalıpları döküm işlemine hazırlamaktadır.
Ergitme aşamasında 1 adet 3000’er kg.lık çift potalı, 1 adet 1000 kg.lık tek potalı, 1 adet 600 ve 350 kg.lık yine çift potalı indüksiyon ocağı ile istenilen alaşım ve standartlarda ergimiş metal hazırlanabilmektedir.
Simülasyon ve katı modelleme, spektro analiz, ölçü kontrol, sertlik ölçüm, ultrasonik muayene ve sıvı penetrant testleri ile metalin ergitilmesinden nihai ürüne kadar üretimin her aşamasında kalite kontrol en üst seviyede tutulmaktadır.
Caner Döküm bugün 0,5 kg. ile 4000 kg arasında tek parça döküm kapasitesi ile müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Caner Döküm Üretim Grafiği

Üretim Süreci ve Kapasite

 • Projelendirme

  Bu aşamada, mühendislerimiz ihtiyaçlarınıza yönelik özel tasarımlar uygular, örnek parçalardan teknik çizimler oluşturur, makine tesisi için CAM verisi hazırlar, parçanın doğru ağırlığını belirlemek ve ham verileri döküm simülasyonuna hazırlamak için teknik çizimleri 3D modele dönüştürürler.

 • Simülasyon

  3D veriler hazırlandıktan sonra, döküm simulasyonu başlatılır ve bu işlem bize olası kusurları önceden balirleyip önlemini almamızda yardımcı olur.

 • Kalıp Üretimi

  Konusunda uzmanlaşmış döküm ustalarımız, yılların deneyimiyle mükemmel kalıplar üretmektedir. Kalıplarınız isteğinize göre ahşap veya aluminyumdan üretilip üretim sonrası bir sonraki siparişiniz için depolarımızda muhafaza edilmektedir.

 • Dökümhane

  Çeşitli ebatlarda 4 indüksiyon fırınımız ile 8.000kg sıvı çelik toplama ve tek seferde 4 ton parça dökme kapasitesine sahibiz.

 • Temizleme & Taşlama

  Döküm sonrası ürünlerimizi temizlerken isteğinize göre kum ya da taşlama yöntemi uygulanmaktadır.

 • Isıl İşlem

  Çeşitli kapasitedeki 3 adet ısıl işlem fırını ile ürünlerinize istenilen mekanik özelliklere göre işlem uygulanabilmektedir.

 • İşleme

  Her türlü üretimi ve işlemeyi kendi tesisimizde gerçekleştirmekteyiz.

Caner Döküm
Üretimin her aşamasında kalite kontrol süreçleri yürütmektedir.